Kompleksne lümfiteraapia koosneb erinevatest terapeutilistest tegevustest; lümfimassaaž, kompressioonravi, füsioterapeutilised harjutused, nahahooldus ja patsiendi ning lähedaste nõustamine. Manuaalne lümfiteraapia (MLD) aktiveerib lümfisoonte angiomotoorikat ja lümfivedeliku voolu organismis.
Lümfimassaaž mõjutab parasümpaatilist närvisüsteemi ning tänu allogeensete ainete transpordile leevendub valu, südame löögisagedus ning vererõhk alanevad ja paistetus väheneb. Manuaalne lümfiteraapia ehk lümfimassaaž mõjutab vedelike liikumist lümfisõlmede suunas, ja tänu sõlmede tööle aktiveerub kehast kahjulike ainete väljutamine ja kiireneb immuunsüsteemi töö.
Manuaalse lümfiteraapia toime kestus on 3-4 tundi ning suurema efekti saavutamiseks teostatakse survesidumist. Seda on võimalik teostada spetsiaalsete vähevenivate sidemetega, kui ka uue tehnoloogiliste sidumist asendavate Circaid sidemetega. Lihaspumba töö tõhustub veelgi lihase pingutusele vastu töötava kompressioonist tuleva survega. Näiteks kõndides seotud jalaga või tehes harjutusi seotud käega. Kui sidumist turse alandamiseks enam ei vajata, siis on väga tähtis peale massaaži kanda kindlasti õigesti valitud kompressioon toodet, see hoiab turse kontrolli all ja ei lase paistetusel tagasi tekkida.
Oluline on nahahooldus (naha pesemine ja kreemitamine), kuna sidumine tõstab naha pinna temperatuuri ja kuivatab nahka. Kreemid tuleb valida selliselt, et need ei söövitaks kompressioontoote kangast ja imenduksid kiiresti.
Kompressioonravi on oluline lümfiteraapia osa ning enamasti toob just see soovitud tulemuse. Kompleksses lümfiteraapias teostatakse kõigepealt vastavalt vajadusele, vähevenivate elastiksidemetega, survesidumine ja teiseks, teraapia lõppedes püsiva tulemuse saavutamiseks, mõõdetakse kliendile vastavalt tema mõõtudele ringkoes või lamekoes meditsiiniline kompressioonravitoode, mida tuleb inimesel kanda igapäevaselt (vastavalt tootest, ka öösel). Toodetena on nt. kompressioonsukad, -põlvikud, -varrukad ja kindad.