LÜMFITERAAPIA

lymfiteraapia

Kompleksne lümfiteraapia koosneb erinevatest terapeutilistest tegevustest; lümfimassaaž, kompressioonravi, füsioterapeutilised harjutused, nahahooldus ja patsiendi ning lähedaste nõustamine. Manuaalne lümfiteraapia (MLD) aktiveerib lümfisoonte angiomotoorikat ja lümfivedeliku voolu organismis.

Lümfimassaaž mõjutab parasümpaatilist närvisüsteemi ning tänu allogeensete ainete transpordile leevendub valu, südame löögisagedus ning vererõhk alanevad ja paistetus väheneb. Manuaalne lümfiteraapia ehk lümfimassaaž mõjutab vedelike liikumist lümfisõlmede suunas, ja tänu sõlmede tööle aktiveerub kehast kahjulike ainete väljutamine ja kiireneb immuunsüsteemi töö.

Manuaalse lümfiteraapia toime kestus on  3-4 tundi ning suurema efekti saavutamiseks teostatakse survesidumist. Seda on võimalik teostada spetsiaalsete vähevenivate sidemetega, kui ka uue tehnoloogiliste sidumist asendavate Circaid sidemetega. Lihaspumba töö tõhustub veelgi lihase pingutusele vastu töötava kompressioonist tuleva survega. Näiteks kõndides seotud jalaga või tehes harjutusi seotud käega. Kui sidumist turse alandamiseks enam ei vajata, siis on väga tähtis peale massaaži kanda kindlasti õigesti valitud kompressioon toodet, see hoiab turse kontrolli all ja ei lase paistetusel tagasi tekkida.

Oluline on nahahooldus (naha pesemine ja kreemitamine), kuna sidumine tõstab naha pinna temperatuuri ja kuivatab nahka. Kreemid tuleb valida selliselt, et need ei söövitaks kompressioontoote kangast ja imenduksid kiiresti.

Kompressioonravi on oluline lümfiteraapia osa ning enamasti toob just see soovitud tulemuse. Kompleksses lümfiteraapias teostatakse kõigepealt vastavalt vajadusele, vähevenivate elastiksidemetega, survesidumine ja teiseks, teraapia lõppedes püsiva tulemuse saavutamiseks, mõõdetakse kliendile vastavalt tema mõõtudele ringkoes või lamekoes meditsiiniline kompressioonravitoode, mida tuleb inimesel kanda igapäevaselt (vastavalt tootest, ka öösel). Toodetena on nt. kompressioonsukad, -põlvikud, -varrukad ja kindad.

lymfiteraapia

KONSULTATSIOON TURSE- JA ONKOLOOGILISELE PATSIENDILE

konsultatsioon
konsultatsioon

Konsultatsioon on mõeldud kõigile, kellel on tekkinud või tekkimas mistahes keha piirkonnas turse. Hindame, naha seisundit, naha värvust ja temperatuuri, turse asukohta, turse konsistentsi, armide asukohta ja liikuvust. Leiame koos turse tekkimise põhjuse, kas on olnud varem operatsioone, traumasid, põletusi, rasedusega kaasnenud tervisehädasid, seletamatuid põletikke, suuri kaalu kõikumisi või psühholoogilisi läbielamisi, mis võiks olla paistetuse põhjuseks. Mõõdame ja võrdleme mõõte jäsemetel ja teeme kliendiga koostööd. Palume valitud aja jooksul täita turse päevikut.

Koos leiame lahenduse!

EESTI HAIGEKASSA 90% SOODUSTUSEGA TOODETE MÕÕTMINE

eesti_haigekassa

Peale lümfiteraapia kuuri, kui on saavutatud  võimalik väiksem tulemus jäseme ümbermõõtudel, tellime vastavalt arsti poolt välja kirjutatud retseptile erimõõdulise, vähe veniva, lamekoelisest materjalist, sobiliku surveklassiga suka. See aitab ära hoida turse taas tekkimist/suurenemist.

Tutvu JOBST® ja MEDi toodetega, mille soetamist toetab Eesti Haigekassa.

eesti_haigekassa

KOMPRESSIOONTOOTE VALIMINE JA MÕÕTMINE

kompressioonsukad
kompressioonsukad

Kui olete saanud soovituse arstilt, kompressioon sukkade kandmiseks või olete ise otsustanud valida omale sobiv toode, siis soovitame  konsulteerida ka spetsialistiga, kes oskab leida esimeseks tooteks sobiva materjali ja õige surveklassi.

Korduva toote ostmisel saab terapeudiga alati uuesti konsulteerida, kui eelnevalt on kandmisel tekkinud murekohad. Samuti saab vajadusel kõik nüansid üle vaadata, et koos leida parim lahendus materjali või surve osas. Meditsiinilise kompressioontoote õige kasutamine pikas perspektiivis on tervisele kasulik ning sobilik toode pakub kandmisrõõmu ja tuge.

APARAATNE KOMPRESSIOONRAVI

aparaatne_kompressioonravi

Aparaatse lümfimassaaži (pneumomassaaž) kompressioonravi on sobilik eelkõige tursete raviks.  Tõhus ja intensiivne teraapia, mis mõjutab lümfisüsteemi intensiivselt ning annab kiireid tulemusi tursete alandamisel.  Kombineerides masina tööd terapeudi käsimassaaziga, saab seda teraapiana kasutada ka onkoloogiliste patsientide ravis. Aparaatne teraapia mõjutab samamoodi nahaaluseid kudesid kui lümfimassaaž ning stimuleerib nii lümfivedelike kui ka kudede vaheliste vedelike äravoolu ning elavdab rakkude ja kudede ainevahetust. Sobib ideaalselt massaaži asenduseks kui on probleeme veenilaiendite, tursete, lihsapingete, tselluliidiga. Sobib ka immuunsuse turgutamiseks ja enne operatsioone, süsteemi “äratamiseks”. Kindlasti kasutada enne ja peale reisimist neil, kel on olnud probleeme lennureisidel tursetega.

Aparaatne lümfimassaaž sobib väga mitmete hädade ja näidustuste korral ja erinevatele inimestele. Masinal on eraldi paigaldatav mansett käele ja jalale ning alakehale ehk pükste osa. Survet teraapia seansi ajal reguleerib terapeut vastavalt kliendi vajadusele.

Seade töötab perioodilise kompressiooni põhimõttel – kudesid mõjutatakse sujuvalt mansettide abil, mis pumbatakse täis kindlas järjekorras.

Aparaatne kompressioonravi on tõhus ja intensiivne teraapia, mis mõjutab lümfisüsteemi intensiivselt ning annab kiireid tulemusi.

aparaatne_kompressioonravi

FÜSIOTERAAPIA

füsioteraapia
füsioteraapia
füsioteraapia

Füsioteraapias hindame inimese tervislikku seisundit, funktsionaalset võimekust. Leiame patsiendiga koostöös võimalused, kuidas peale raskeid operatsioone või haigusi inimese heaolu, elukvaliteeti ja hakkamasaamist parandada.

Füsioterapeut kuulab inimest ja tegeleb probleemide väljaselgitamisega ning lahenduste leidmisega läbi individuaalsete terapeutiliste harjutuste ja testide, manuaalsete võtete, kombineeritud massaažide, kinesioteipimise, füüsikalise ravi, patsiendi ja lähedaste nõustamise jmt spetsiaalsete meetoditega.

Füsioteraapia on protsess, mis muutub iga seansiga koos patsiendi edusammudega ja eesmärkide saavutamisega. See sobib ka terviseprobleemide ja vigastuste ennetamiseks vanematel inimestel kellede füüsiline võimekus on langenud. Kui on märke lihaste ebasümmeetrias, näiteks ühekülgse spordi harrastajatel või valede harjumuslike mustrite kasutamisega igapäevaelus näiteks arvutiga töötades vale keha asend. Esmaste muudatustega tegelemine aitab vältida ülekoormushaiguste ja muude haigusseisundite väljakujunemist.

 

Näidustused:

  • skeleti-lihassüsteemi probleemid, kuid ei vaja operatsiooni: nt. halb rüht (küfoos, hüpo-või hüperlordoos), vale töö-ergonoomika, ülekoormus;
  • valu konkreetses piirkonnas või mingi liigutusega;
  • operatsiooni eelne füsioteraapia kiiremaks taastumiseks;
  • lõikuse järgne füsioteraapia funktsiooni ja valuvaba liikuvuse taastamiseks.

KINESIOTEIPIMINE

kinesioteipimine

Turse tulemusena lümfi- ja vereringe aeglustub, põhjustades naha all surve suurenemise ja vahel ka valu. Kinesioteibi paigaldamisel tekib nahal ülestõstmise efekt. Laieneb ruum naha ja lihase vahel. Sellega aidatakse alandada turseid ja valu. Kinesioteibi elastsus tekitab naha pinnal liikumisega, õrna massaaži efekti, ning selle tulemusel valu väheneb. Keha normaalne liikuvuse säilitamine on tähtis, sest liikumine mõjutab lümfiringet ja sellega koos parandatakse süsteemi funktsioneerimist.

Kõige laialdasemalt leiab kinesioteipimine kasutust spordis ja taastusravis. See on efektiivne skeletilihassüsteemi vaevuste vähendamisel, mis aitab kaasa ülekoormusest või traumast kahjustatud piirkonna taastumisele, tagades toestuse ilma liikuvust takistamata.

kinesioteipimine

KLASSIKALINE MASSAAŽ

klassikaline_massaaz
klassikaline_massaaz

Klassikaline massaaz leevendab lihasvaevusi. Erinevate võtetega mõjutatakse kudede ainevahetust, vere- ning lümfiringet. Lihased lõdvestuvad, nende elastsus paraneb ja pingevalud vähenevad. Pehmete kudede käsitlemisel on ka kesknärvisüsteemile rahustav toime.

Kombineeritud massaaži eesmärk on keskenduda just sellele keha piirkonnale, mis hetkel kliendile muret teeb, olgu see pingetest tingitud peavalu, kaela-, selja-, või õlavöötme  vaevused. Massaazi teostame vajadusel soojade laavakivide, kuppude, kuiv harjaga.

ARMIRAVI

armravi

Armiravi ehk armiteraapia tulemused on näha tavaliselt kohe käsitluse järgselt ja muutus võib olla märkimisväärne. Väheneb valu, muutus armi värvuses, liikuvuses ja kujus. Teraapiat alustatakse armi hindamisest ning seejärel tehakse reaalne raviplaan ja püstitatakse eesmärgid, mida soovitakse saavutada. Enamasti vajab inimene 1 – 3 teraapiaseanssi, olenevalt armi raskusastmest.

 

Teraapiat tuleks teha kui:

  • naha venivus on häiritud ja inimene tunneb kiskuvat tunnet armi piirkonnas;
  • liigeste liikuvus on armist tingituna häirunud; 
  • lümfi liikumine on armist tingituna häirunud;
  • arm on liiga silmatorkav ning inimene soovib seda korrigeerida ilma lõikuseta.

 

Loomulikult ei ole võimalik armi nähtamatuks muuta, küll aga saab armiteraapiaga naha pinda muuta siledamaks.

Armi ei peeta sageli valu põhjuseks, kuid just arm võib põhjustada lihastes, luudes, närvides, veresoontes ja siseorganites pingeid ja valu. Kui sidekoe kihte (fastsia) on läbi lõigatud või trauma tagajärjel on tekkinud purustused, siis haavade paranemisega kasvavad sidekoe kihid (liituvad/liimuvad) kinni ja eri kihtide vahel ei toimu enam normaalset liikumist nagu tavaliselt.

Arm võib põhjustada ka rühihäireid, kaela, õlavöötme ning lülisamba düsfunktsiooni, samuti siseorganite funktsioonihäireid.

armravi

SPORDIMASSAAŽ

Spordimassaaž on sportlase treeningusüsteemi osa ja seda rakendatakse sportlase füüsilise täiustamise eesmärgil. Selleks kasutatakse spetsiaalsete võtete kompleksi, mis tõstavad sportliku töövõimet, valmistavad sportlase ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse. Spordimassaaž peab tagama kvaliteetsete treeningute läbiviimise, vältima vigastuste tekkimist ja looma eeldusi heaks võistlustulemuseks. Massaaž sobib eelkõige tippsportlastele, harrastussportlasele, ning lihtsalt aktiivsematele inimestele. Uuringud on näidanud, et spordimassaaž on tõhus abivahend inimestele, kellel esineb migreen.

Spordimassaži mõjud

    • Lihaste lõdvestus
    • Paranenud vaimne võimekus
    • Paranenud vedelike tsirkulatsioon
    • Suurenenud energia
    • Kiirema taastumise
    • Suurema painduvuse ja liigeste liikuvuse
    • Parandab jääkainete eemaldumist
    • Parandab hapniku ja toitainete juurdevoolu
    • Suurendab arteriaalse- ja venoosse vere tsirkulatsiooni
    • Ja palju veel

NÄOMASSAAŽ

Näomassaaž vähendab silmade aluseid turseid, leevendab lihaspingeid, stimuleerib kollageeni tootmist, parandab naha elastsust ja elavdab vereringet. 

Massaaž pakub sügavat lõõgastust ning on suurepärane abivahend rasedusega kaasnevate tursete, migreeni, stressi, menstruatsiooni pingete leevendamisel. 


Lümfimassaaži võtted aitavad vähendada põletikulisi protsesse kudedes, taastada normaalse vereringe ja ainevahetuse ning vabastada rakkudevahelise ruumi normaalseks lümfi ringluseks. 


Terapeutiline näomassaaž sobib hästi enne ja peale silmalaugude operatsioone, näo  ja lõualuu lõikusi ning trauma järgseks taastumiseks(sinikad, tursed). 

 

Puudutused näol vabastavad kehas endorfiine, mis toovad kaasa sügava õnne ja rahulolu tunde. Rahustav näo- ja peamassaaž pakub füüsilist leevendust ning vabastab sinu meele ja südame. 

 

Massaaž sobib:

  • plastiliste operatsioonide eel- ja järelraviks,
  • stressi ja migreeni vaevuste leevendamiseks,
  • näo- ja silmade piirkonna traumajärgsete tursete alandamiseks, 
  • immuunsüsteemi tugevdamiseks.

KUPUMASSAAŽ LIHASTELE

Kombineeritud klassikaline massaaž kuppudega.

Sobib neile, kellel on lihaspinged. Klassikalise massaažiga lõdvestatakse ja rahustatakse lihas ning kuppudega stimuleeritakse valutava piirkonna kudesid sügavamalt, et pingeid vabastada.

KOMBINEERITUD TERAAPIA

Teraapia kujundatakse vastavalt kliendi vajadustele, probleemidele ja seisundile, tagades igale kliendile personaalse lähenemise. Teraapia mõju võib olla nii lõõgastav kui ka raviv, sõltuvalt kliendi vaimsest ja füüsilisest seisundist.

Neid teenuseid pakutakse hetkel ainult Pärnus. Broneerida saab telefonil: 5303 7476

VETT VÄLJUTAV MASSAAŽ JALGADELE

Massaažis kasutatakse lümfidrenaaži põhimõttel tehnikaid. Massaaži eesmärgiks on stimuleerida lümfi liikumist ja seoses sellega parandatakse naha elastsust ning kiirendatakse naha alla seisma jäänud ainete liikumist kehast välja. Lisaks on eesmärgiks lõdvestada lihaspingeid ja anda jalgadele kerguse tunne. Massaaž sobib eelkõige inimestele, kellel on jalgade tursed ning sellest tingituna rasked ja väsinud jalad. Sobib ka rasedusaegsete tursete korral.

Neid teenuseid pakutakse hetkel ainult Pärnus. Broneerida saab telefonil: 5303 7476

MASSAAŽ SOOJA ÕLIGA