Millised kompressioontooted on olemas, kuidas õige toode valida?

Kas Sa tead, mida teha, kui Sul on jalad paistes või käed paistes, Su lümfisüsteem ei tööta korralikult või on veenilaiendid. Sellstel juhtudel  võib abi olla erinevatest kompressioontoodetest – ravisukad ja ravipõlvikud on vaid levinumad nimetused meie toodetest. Tegelikult on olemas nii varrukad kui kindad, säärised ja ka varvikud.

MediPlus toodete valikus on ravitooted erinevate kompressiooni vajavate probleemide jaoks. Tooted jagunevad kasutuskoha ning näidustuste järgi.

 

Kuidas tooteid valida?

TOODETE NÄIDUSTUS EI OLE SÕLTUV VANUSEST, PIKKUSEST, SOOST EGA  KEHAKAALUST!
Kompressioontoodete vajadus on väga individuaalne. See sõltub haigusest, soodumusest ning elustiilist. Kompressioontooteid läheb enamasti vaja kas lümfi-või veeniprobleemide korral. Vastavalt sellele valitakse ka toode. Vastavalt kas siis ringkoes või lamekoes toode. Meil müüdavad tooted on kõik meditsiinilised kompressioontooted. Need on kvaliteetsed. Kui tooted õigesti mõõta, siis kestavad need kaua, ei sooni ega pitsita, ei vaju alla ega jää voltima. Ravisukad saavad olla ja peavad olema mugavad, sest enamasti on neid vaja kanda igpäevaselt. Õigesti valides on vaja neid õigesti mõõta ja seda me oskame. sest MediPlusil on kogemus ka keerulisemate juhtumitega.
Õige toote saad lasta mõõta igas meie kaupluses. Vaata asukohti SIIT ja tule astu läbi.

 

Ringkoes toode nö. pakitoode.

Toodetel on väga suur mõõdu, materjali ning mudelivalik. Sobib nii veeni kui lümfiprobleemidele. Töötab kergemate tursete ja veenilaiendite puhul. Tooteid on võimalik tellida ka täiesti erimõõdus kuid enamasti leiab igaühele sobiva toote valmis mõõtude hulgast. Toote valimisel on oluline teostada õige mõõtmine.
Õige toote saame Sulle mõõta, kui tuled meie kauplusesse. Ringkoes toote mõõtmiseks ei ole vaja eraldi aega broneerida.  Vaata asukohti SIIT ja tule astu lihtsalt läbi. Asume Tallinnas, Pärnus ja Haapsalus.

RINGKOES TOOTED ON KA MEIE e-poes kenasti üleval – VAATA SIIA
Kui oled varasemalt tellnud ja Su mõõdud on samad, mis varem, siis saad mugavalt teha kordustellimuse.

 

Lamekoes toode. Ravakeeli ka kui LÜMFITOODE.

Need tooted valmistatakse erimõõdus, täpselt kliendi mõõtude järgi. Toode ise on oluliselt tugevam kui ringkoes toode. Esmapilgul võib see tunduda kohmakas ja ebamugav, kuid suurte tursete tagasi hoidmiseks on see paraku ainuke lahendus. Kuna eritellimustoode on kallis, siis neid saadakse enamus juhtudel retsepti alusel.

Kui vajad konsultatsiooni siis pöördu julgelt meie poole! Lümfitoote mõõtmiseks ole hea ja broneeri aeg SIIN sest nende toodete mõõtmiseks läheb rohkem aega.  Eraldi broneeritud ajal saame parima tulemuse. Kui oled esmakordset toodet saamas, siis on kindlasti Sul ka palju küsimusi ja meil palju juurde rääkida.

Helista  580 480 22 või kirjuta info@mediplus.ee

 

 

 

RÄÄGIME allolevas videos LÜMFITOODETEST ja nende vajalikkusest!

Näidustused kompressioontoote kandmiseks: 

 • Venoossed probleemid – tursed, veenilaiendid, veenihaavandid
 • Lümfiprobleemid – tursed, onkoloogilisele patsiendile
 • Põletushaavad
 • Traumahaavad
 • Lipödeem – (Lipedema)

Kompresioontoodete valik:

 • Sokid
 • Põlvikud
 • Sukad
 • Sukkpüksid
 • Varrukad
 • Kindad
 • Vestid
 • Säärised

Toodete omadused:

 • Erinev materjali tüüp
 • Erinevate surveklasside valik mmHg 18-60
 • Palju standardmõõdus tooteid
 • Kõikidel toodetgruppidel erimõõdu võimalused
 • Värvivalik
 • Kõik tooted on võimalik kombineerida vastavalt probleemi iseloomule ja vajadusele

GALERII

Lamekoes sukkpüksid. Kliendi jalad väga erineva ümbermõõduga, kaasasündinud lümfihäire (primaarne lümfödeem). Seda tüüpi tooted sobivad ka tekkepõhise lümfihäire (sekundaarne lümfödeem) korral, sealhulgas onkoloogilise probleemi või trauma korral.

Ringkoes põlvikud venoosele probleemile. Turse on tingitud vanast hüppeliigese traumast. Toode sobib ka rasedusaegsete tursete, seiseva töö, istuva töö ning väsinud jalgade profülaktiliseks raviks.

Vest põletusarmi raviks. Toode aitab vähenda ning pidurdada põletuse tagajärjel tekkinud kelloidarmide (rahvakeeli liigliha) teket. Sobib kasutada ka  traumaarmide korral.

LÜMFITOODE. Lamekoes varrukas käelaba osaga. Kliendil on rinnavähist tingitud lümfihäire. Toode sobib ka trombijärgseks kasutamiseks.

Ringkoes sukad. Suured veenilaiendid (näha ka kompressioontootega) Kliendi üks jalg on teisest suurem ning jala eri piirkonnad mõõtmetelt erinevad (hüppeliiges M / reieosa XL), mistõttu sai klient oma mõõtudele vastavad, eritellimusena valmistatud sukad.

LÜMFITOODE. Lamekoes toode. Tugeva survega sukad, fibroosse lümfiturse raviks. Hüppeliigese piirkonda on lisatud silikoonist polstrid, et tursele anda lokaalset lisasurvet. Toode on väga vastupidav. 

LÜMFITOODE. Lamekoes põlvik. Primaarse lümfödeemiga trenditeadlik klient, kes soovis ilusat toodet. Põlviku ülaserva tellisime kauni mustri.

Ringkoes põlvikud. Kasutatakse profülaktikaks venoossetele probleemidele, sobivad reisipõlvikuteks.

JOBST’i meeste põlvikud. Toode on nii profülaktiline kui ka ravitoode. Stiilne muster jätab tavalise soki mulje.

LÜMFITOODE. Meie kõige väiksem klient sai põletusarmi raviks spetsiaalse kompressioonsoki. Toode aitab ravida ning pidurdada kelloidarmide (rahvakeeli liigliha) teket. Surveravil on põletushaavade ravis väga oluline osa.

Ringkoes õhuke ravipõlvik suurele sääremarjale. Kliendi jala mõõdud sääre üla ja alaosas on väga erinevad (hüppeliiges XS / sääremari XL). Seda tüüpi põlvikut on võimalik toota vastavalt kliendi mõõtudele.
Vaata Marimelli kogemust

JOBST’i ULCER CARE haavandiravi põlvikukomplekt. Toodet on eriti lihtne kanda kuna jalga panemisel ei pea suurema survega põlvikut üle haava tõmbama. Komplekt koosneb kolmes tootest (2x aluspõlvik + 1x kompressioonpõlvik (lukuga)). 

LÜMFITOODE. Lamekoes varrukas ja kinnas. Kaheosaline kompressioontoode annab kandjale võimaluse mugavalt käsi pesta. Neid saab kasutada ka eraldiseisvatena ning kombineerida teiste toodetega. Käelaba peal on kasutatud polstrit lisasurve tekitamiseks.

LÜMFITOODE. Lamekoes varrukas