Mis on lümfiteraapia? Lihtsalt massaaž või midagi enamat? Uuri lisa!
Mis on lümfiteraapia?
Lühidalt: lümfiteraapia sobib erinevate tursete raviks. See saab koosneda lümfimassaažist käsitsi ja/või aparaadiga ning kompressioonravist ehk sidumisest ja spetsiaalsete tugitoodete kandmisest. Väljaõppega lümfiterapeut nõustab Teid ka selles, kuidas igapäevaselt oma tursetega toime tulla.
Lümfiteraapia on erinevatest terapeutilistest tegevustest koosnev tervik- lümfimassaaž + kompressioonravi – sidumine ja ravisukad.
Lümfimassaaž aktiveerib lümfisoonte tegevust ning lümfivedeliku liikumist organismis. Seeläbi saavutatakse tursete vähenemine, ergutatakse närvisüsteemin ning tänu vedelike liikumisele leevendub valu.
Manuaalne lümfimassaaž mõjutab loomulikult immuunsüsteemi läbi lümfisõlmedes (foliikulites ja säsiväätides) toimuvate erinevate protsesside ja läbi kahjulike ainete transpordiga kehast. Lümfimassaaž mõjub saajale kui pehme pai. Asjatundmatule võib see tunduda mõttetu, kuid ometi on sel suur mõju ja see töötab.
Lisaks manuaalsele massaažile on olemas ka aparaatne massaaž.
Survesidumine
Kuna manuaalse lümfimassaaži toime kestus on 3-4 tundi, siis järgneb sellele tihti survesidumine. Just survesidumise ja kompressioontoodete kasutamise abil väheneb vedelike tagasivool kudedesse, koed pehmenevad, turse mahud vähenevad ning kudede ainevahetus paraneb.
Ära unusta nahahooldust! Sidumisel on väga oluline pöörata tähelepanu nahahooldusele (naha pesemine ja kreemitamine), sest sidumine tõstab nahapinna temperatuuri ja nahk kuivab.
Lümfiteraapia jaguneb massaažiks ja kompressioonraviks:
– Massaaz aktiveerib lümfide töö
– Survesidumine hoiab vedelike tagasivoolu
– Kompressioontooted hoiavad saavutatu
Esmasel lümfiteraapial mõõdetakse turses jäsemete ümbermõõdud ja iseloom (nahk värvus, liikuvus jne). See võimaldab hinnata teraapia toimet.
Tänapäevased teadmised ja vahendid annavad väga suuri tulemusi, ka esmapilgul võimatuna näivate juhtumite juures. Teadmatusest lasti liiga kaua lümfidel valesti töötada. Teadliku tegutsemise ning kliendi enda tööga saab ka käest läinud probleemi taas kontrolli alla.
Kellele on mõeldud lümfiteraapia?
Vähihaigetele on lümfiteraapia peamine taastusravi. Operatsiooni käigus eemaldatakse lümfisõlm ning selle tagajärjel on tekkinud tihti tursed kätes ja jalgades. Üldine soovitus on patsientidel lümfostaasi (lümfi äravoolu takistuse põhjusel tekkinud suur lümfiturse) ära hoidmiseks saada kompleksset lümfiteraapiat. Anname soovitusi kuidas ise ennast selles olukorras igapäevaselt toetada ja aidata.
Traumapatsiendid, kel on operatsiooni või mõne trauma järgselt tekkinud turse, mis ei taha alaneda. Lümfiteraapia kiirendab taastumist ning koos terapeudiga leiame taastumiseks parimaid lahendusi.
Venoossete tursetega hädas olevad inimesed kel õhtuks jalad valutavad või tundub nagu keha “hoiaks vett kinni”. Aitame parandada enesetunnet ning leida lahendusi tekkinud probleemide vähendamiseks.
Ravisukkade kandjad, kes tahavad oma tervist turgutada ja sellega ka turseid alandada.
Lipödeemi diagnoosiga või haiguse kahtlusega inimestel leevendame tekkinud või tekkima hakkavaid vaevusi. Nõustame, kuidas selle haigusega edasi elada ja milliseid ravi võimalusi on Eestis võimalik saada.
Millised lümfiteraapia teenused meil on?
- Käsitsi teostatav lümfimassaaž 1h – 40eur
- Aparaatne lümfimassaaž 1h – 30eur
- Lümfiteipimine – on lümfimassaaži osa
- Survesidumise koolitus – 1h – 25eur
- Lümfitursega patsientidele erimõõdus toodete mõõtmine – tasuta