Jobst UltraSheer kompressioonsukad (HIND 40€)

Jobst UltraSheer kompressioonsukk on:
õhukesed ja läbipaistev LÄIKEGA ravisukk

 • siidpehme ja läikiv
 • varbaosaga ja ilma
 • erinevad silikoonservd (laius-muster) või ilma
 • koostus polüamiid, elastaan

Loe toote kasutamise ja hooldamise kohta toote kirjeldusest.

Loe lisaks retsepti saamise õiguse kohta SIIT
Haigekassa seadusandlust saad vaadata SIIT

 

 

93.53 40.00

Kirjeldus

Jobst UltraSheer kompressioonsukad:

Jalgade veenides olev veri peab südamesse naasmiseks sageli gravitatsiooni vastu võitlema. See on põhjus miks jalgade veenid ja arterid ei toimi efektiivselt ja muutuvad nõrgemaks. Kompressioonsukad ja põlvikud mis avaldavad survet pahkluudele ja säärtele on abiks ning pidev reguleeritud surve aitab veene toetada kuna nad suunavad vere tagasi südame suunas. Ravisukkasid soovitatakse inimestele, kellel on teatud haigusseisundid ja soodumus veeniprobleemidele. Samuti on kompressioontooted populaarsed letitootena inimeste hulgas kes seisavad, istuvad ja reisivad palju.

Mõned head näpunäited kompressioonsukkade ohutuks kandmiseks.

 • Leidke Fitteriga (sukakontsultant) omale kõige paremini istuv ravisuka toode.  Õige kangas sobilik kompressioon ja kõige mugavam toote mudel.
 • Kui võtate kaalus juurde või kaotate kaalu, siis valige toode uuesti, et see oleks õiges suuruses.
 • Palun järgige toodete tootjate poolt ja Fitteri poolt antud juhiseid toote kandmisel.
 • Kontrollige oma naha muutusi sukkade kandmise ajal ning laske hõõdumised ja nahamuutused paraneda enne järgmist kasutamist.
 • Kompressioon toodet peske vastavalt toote juhistele. Vältige pesupehmendajaid ja plekieemaldusvahendeid, need rikuvad kangast.
 • Vahetage toode välja kohe, kui märkate, et toode on venivust kaotamas või on ilmnenud defektid. Samuti on oluline toode välja vahetada, kui see on hakanud pigistama või ei püsi õigel kõrgusel.
 • _Vahetage kompressioontoodet puhta toote vastu iga päev. See on vajalik sellepärast, et see oleks steriilne ning ei soodustaks nahapinnal bakterite levikut.

Kompressioontooted võivad aidata süvaveenitromboosi ja veenihaiguste korral, kuid palun jälgige oma tervise seisundit ja haiguste sümptomeid. Palun pöörduge koheselt perearsti või raviarsti poole kui:

 • Veenid valutavad – on kõvad või hellad
 • Jalad surisevad
 • Jalakrambid
 • Punetus ja soojus ühes veenipiirkonnas
 • Nõrk pulss või pulss mis tundub rütmist väljas
 • Hingamisraskused ja hingeldamine toote kandmise ajal
 • Nahk on sinakas ja lillakas

Hooldamine:

Pesuks sobivad kõik spordi riietele mõeldud pesuvahendid. Pesemisvahend ei tohi sisaldada pesu pehmendavaid, ega valgendavaid aineid, õlisid ja kreeme. Kompressioonsukka pesta vastavalt tootel märgitud juhisele. Tooteid on lubatud pesta masinaga ja kuivatada kuivatiga, kui ei ole märgitud teisiti. Jälgige et samal ajal pole masinas lukke, trukke, nööpe, haake, neete, krõpsukinnitusi ega muid toodet kahjustada võivaid esemeid.  Kasutage võimalusel pesukotti.

KASUTAMINE:

Pange kompressioontoode jalale või käele hommikupolikul, kui turse on pehmem ja väiksem. Kandke toodet kuni Teil on mugav, soovitavalt õhtuni või kuni olete aktiivne. Ebamugavustunde tekkimisel eemaldage toode ja kasutage järgmisel päeval uuesti. Puhkeasendis ei pea toodet kandma, kui see on ebamugav.

Toodet ei tohi peale panna kohe pärast naha kreemitamist vaid peab ootama, kuni kreem on täielikult imendunud.

Hoolitsege jalalabal paksendite ja kareda naha eest, sest see kahjustab kangast ja kompressioontoode võib hõõrdumisel puruneda. Samuti teravate ja karedate varbaküünte puhul kasutage pediküüri abi või valige varbaosa lahti toode et vältida suka purunemist.

Katkist toodet ei tohi ise parandada. Purunenud piirkond kaotab õige surve, mistõttu tekib tootel vale rõhk ja see omakorda võib põhjustada tervise kahjustusi.

Toote peale panemisel ja maha võtmisel kasutage soovituslikult mittelibisevaid kummi- või silikoonkindaid.

Alati kontrollige, et pärast toote peale kandmist ei jääks sellesse kortse ega volte, sest need suruvad nahka ja takistavad vedelike liikumist.

Päeva jooksul kohendage toodet vastavalt vajadusele

Voodriga jalanõusid kasutades kandke koos kompressioontootega ka lisasokke, sest vooder kipub ravisuka kangast topiliseks hõõruma.

Toodet võib kanda niiskel nahal ja märgades oludes kui ei teki naha sügelemist, ega nahaärritusi. Näiteks: sportides, rannas, soojal maal, metsas ja matkadel veega kokkupuutel. Tooted on valmistatud selliselt, et need hoiavad ära  bakteriaalse levikut, kuid ei välista seda. Ole tähelepanelik sümptomite suhtes.

Kui toote kandmisel ilmnevad nahamuutused, nahaärritused vms. siis eemaldage toode ja laske nahal taastuda enne järgmist kasutamiskorda.

Toodet võib kasutada ajani kuni on jäsemel soovitud surve, või tootja poolt märgitud kasutamise aeg. Tootjate poolt antud 6 kuud survegarantiid ei kehti kui toode on mehhaaniliselt kahjustatud või on pidevas füüsilises kokkupuutes väliskeskkonnaga ning toote kulumine on varem kui 6 kuud. Siis tuleb toode välja vahetada raviefektiivsuse pärast.

Loe lisaks retsepti saamise õiguse kohta SIIT
Haigekassa seadusandlust saad vaadata SIIT

Lisainfo

Kompressioonklass

CCL 1, CCL 2

Suurus

I, II, III, IV, V, VI

Pikkus

lühike (60-69cm – vt mõõtmise pilti), regular (70-80cm – vt mõõtmise pilti)

Varbaosa

kinnine, lahtine

Värv

Helepruun, Jõhvikapunane, Karamell, Kohvipruun, Kuldne beeź, Must, Naturaalne, Pronks, Tumehall, Tumesinine

Retseptiga

ei, jah

Ülaääre laius

Lai, Normaalne