rasedate sukapüksid

Rasedate sukkpüksid

Rasedusega kaasnevad tihti veenidega seotud probleemid, see on täiest normaalne, sest veeni seinad muutuvad tulevase ema kehas elastsemaks, et mahutada liigne vedelik, mis tekib raseduse ajal naise kehas. Pindmine veenisüsteem venib ja on rohkem näha. Hormoonide mõjul muutub sidekude nõrgemaks, mis on tähtis sünnitamiseks kuid pole hea noore ema säärte tervisele.

Enamasti kaovad veeniprobleemid peale imetamise lõppu, kuid kui suguvõsas esineb veeniprobleeme, siis võib selline seisund jäädagi ja sealt edasi areneda veenilaienditeks. Veenilaiendite tekkimine on otseselt seotud geneetilise eelsoodumusega ja hormonaalse kõikumisega, ka kehakaalu kõikumisega ning vähese liikumisega. Iga uue rasedusega kasvab venoossete probleemide tekkimise oht. Et mitte oma jalgu “käest ära lasta” on mõistlik tegeleda regulaarselt kompressioonraviga (põlvikud, sukad, sukapüksid).

Veenilaiendite probleemiga ei pea alati minema kirurgi vastuvõtule, suka konsultatsiooni ja mõõtmisega saab aidata kogenud lümfiterapeut, kes oskab soovitada sobiva toote ja surveklassi ning hinnata raseda võimekust  jalga tõmmata sukk või sukapüksid. Tänapäeval on loodud rasedatele supermugavad tooted. Mõned kuud kompressioon sukkpükse kanda polegi nii hirmutav. Hoides raseduse ajal veenid kontrolli all on jalad kaunid ka peale sünnitust.

Laia valiku standardmõõdus kompressioontooteid leiad meie e-poest.
Kui Sa aga jääd valimisega hätta, vajad erilahendust või tunned, et vajad terapeudi abi, siis broneeri kontsultastiooni aeg või astu läbi meie kauplusest, Mustamäe Tervisekeskusest, kus Sind aitavad oma ala spetsialistid.