Mis on tursetooted ja miks neid vaja on? Kas valutavad jalad saavad abi ravisukkadest?

Ravisukad on põhilised profülaktilised abivahendid, tekkima hakkavate veenilaiendite ja juba tekkinud tursete alandamiseks. Mõnikord võivad tursed olla väiksed, kuid jalad siiski pikalt seismise järel valutada.

Miks on vaja meditsiinilist tursealandajat ehk tursesukka?

Õigete ravisukkade kandmisel ühtlustub vereringe ning suka surve suunab üleliigset vedelikku kehas ja ei lase sel koguneda naha alla. See välistab uue turse ning tekkinud turse hakkab alanema. Toote korralikul kandmisel väheneb turse reeglina paari päeva jooksul, jalavalu ja pigned jalas kaovad või vähenevad märgatavalt. Sukka kandes, peab kindlasti jälgima, et sukal säärele sattunud surve ei satuks hoopis põlveõndlasse, kus see hakkab surve asemel soonima. Sukk, põlvik ja sukkpüks peab olema mõõdu poolest täpselt paras, et see kasu asemel kahju ei teeks!

Kas on ka piirangud, kui sagedasti toodet kanda tohib?

Ravisuka kasulik mõju avaldub füüsilise tegevuse käigus, näiteks poes või jalutamas käies, ning ajal, kui liikumist ja seismist on rohkem. Soovitatav on igapäevaselt sukka kanda ka neil, kelle töö iseloom nõuab palju püstijala tööd. Nii nagu inimese keha väsib vanusega, nii ka lümfi- ja veresoonte süsteem võib vajada tuge. Kui toetad oma lümfisüsteemi, saad ise hoida ära kaasuvaid haigusi, nagu näiteks roospõletikud, haavandid ja kroonilised veenipõletikud.

Kas on ka vastunäidustusi, kellele pole soovitav kompressioontoode?

Nagu muudel meditsiinilistel vahenditel on ka ravisukkadel vastunäidustusi, nagu näiteks kompenseerimata südamepuudulikkus, äge roospõletik, raskekujuline kõrgvererõhutõbi, valu. Kindlasti lõpetada suka kandmine koheselt, kui tekib valu, käsi või jalad surevad ära. Ravisukki oma vanematele või vanavanematele ostes on oluline konsulteerida enne spetsialistiga ning vajadusel saadab terapeut abivajaja enne arsti juurde või oskab soovitada vajalikke protseduure, enne kui sukad peale tohib panna.

Millised tursetootedete valikud on üldse olemas?

Kõigil toodetel – varrukad, kindad, sukad – on võimalik valida materjali paksust ja vastavalt turse iseloomule – kas paksem ja rohkem toetav või
õhem ja profülaktilisem. Kuna kevadel ja suvel soovivad kliendid õhemaid sukki kanda, siis on MediPlus varustanud end ka õhukeste läbipaistvate ravisukkadega.

Kui palju tooted maksavad?

Meditsiinilisel kompressioontootel on RAL-standard ja seda nimetatakse meditsiiniseadmeks. Meie müüme ainult kontrollitud meditsiinilisi komp-
ressioontooteid. Standardmõõdus põlvikute hind on ca 35–55 eurot. Standardmõõdus sukad on hinnaklaasis 55–96 eurot. Kuna MediPlus omab Eesti Haigekassa lepingut, siis saavad kliendid retsepti alusel toodetelt 90% soodustust, makstes omaosalust vaid 10% toote kohta.

Kuidas orienteeruda kompressioontoodete maailmas?

Räägi meiega. Kui arvad, et sul oleks vaja kompressioontoodet veenilaienditele või oma lähedastele, kes vaevas turseprobleemidega, siis võid kirjutada aadressile info@mediplus.ee, broneerida terapeudile aeg kodulehelt SIIN või kirjutada Facebooki keskkonda.
Esimene samm on raske, aga tee see ära! Edasi saab vaid paremaks minna.

Laia valiku standardmõõdus kompressioontooteid leiad meie e-poest.
Kui Sa aga jääd valimisega hätta, vajad erilahendust või tunned, et vajad terapeudi abi, siis broneeri kontsultastiooni aeg või astu läbi meie kauplusest,Tallinnas Mustamäe Tervisekeskusest või Sütiste kliinikus, Haapsalu kaubamajas või Pärnus Tervis Spa kõrval kus Sind aitavad oma ala spetsialistid.

Ole kursis meie tegemistega FBs

Terved jalad on ilusad jalad!